zdjęcia i fotografie góry Kaukaz, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, turystyka, podróże, wyprawy, gospodarka, bezpieczeństwo, zabytki, zwiedzanie, trekking, Morze Czarne, wybrzeże, Tbilisi, Batumi, Mccheta, Kazbek, Kazbegi, Wardzia
strona główna strzalka GRUZJA - Biznes i Gospodarka strzalka Wiadomości gospodarcze z Gruzji

Informacje gospodarcze z Gruzji | 2008-02-11

-- Brytyjczycy inwestują w gruziński internet

Brytyjczycy inwestują w gruziński internet

Pochodzący z Wysp Brytyjskich fundusz inwestycyjny Growth Management Ltd kupił 10% udziałów w gruzińskim Caucasus Online, która po przejęciu firm Sanet i Georgia Online kontroluje aż 90% krajowego rynku dostawców internetu. Większość udziałów Caucasus Online nadal należy do Mamii Sanadiradze (85,1%).W planach spółki znajduje się m.in. debiut na londyńskiej giełdzie, a w końcu 2008 r. zajęcie drugiego miejsca na liście największych gruzińskich przedsiębiorstw. W 2005 r. roczne obroty Caucasus Online wyniosły 11 mln dolarów, zaś w kolejnym roku było to 15,5 mln dolarów.

We wrześniu ubiegłego roku firma zawarła kontrakt z amerykańskim Tyco Telecomunications, który przewiduje połączenie Gruzji z Europą światłowodem o dużej przepustowości. Kabel o długości 1100 km zostanie położony na dnie Morza Czarnego, co zapewni znacznie szybsze połączenia z państwami Unii Europejskiej.

Na podstawie: www.civil.ge, www.sarke.com

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright by kaukaz.pl