zdjęcia i fotografie góry Kaukaz, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, turystyka, podróże, wyprawy, gospodarka, bezpieczeństwo, zabytki, zwiedzanie, trekking, Morze Czarne, wybrzeże, Tbilisi, Batumi, Mccheta, Kazbek, Kazbegi, Wardzia

Abchazja romb

Gruzja, położenie regionu Abchazja

Często można spotkać się z opinią, że Abchazja jest najpiękniejszym regionem Gruzji. Leży ona pomiędzy Pasmem Głównym Kaukazu Wielkiego a wybrzeżem, gdzie góry stromo schodzą do Morza Czarnego.

Niestety obecnie Abchazja jest zniszczonym i wyludnionym regionem, kontrolowanym przez samozwańczy reżim oraz rosyjskie wojska (działające pod przykrywką sił pokojowych WNP). Nieuregulowany status, napięta sytuacja polityczna, gospodarcza ruina i miny to czynniki, które powinny skutecznie odstraszać potencjalnych turystów. Względne bezpieczeństwo i dobre warunki do wypoczynku występują jedynie w północnej części Abchazji, tj. między miastem Suchumi a granicą gruzińsko-rosyjską. Na tych terenach wojenne zniszczenia miały ograniczony zasięg, a od trzech lat płynie tu szeroki strumień inwestycji rosyjskich. Niestety polskie paszporty nie są przepuszczane do Abchazji od strony rosyjskiej, zaś wjazd z sąsiedniej Megreli jest kłopotliwy i niebezpieczny (ryzyko napadu rabunkowego i porwania).

Podyskutuj o tym na FORUM...

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright by kaukaz.pl