zdjęcia i fotografie góry Kaukaz, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, turystyka, podróże, wyprawy, gospodarka, bezpieczeństwo, zabytki, zwiedzanie, trekking, Morze Czarne, wybrzeże, Tbilisi, Batumi, Mccheta, Kazbek, Kazbegi, Wardzia
Terenówką przez ćwierć świata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówką przez ćwierć świata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówką przez ćwierć świata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja
strona główna strzalka o nas strzalka Krzysztof Dąbrowski

Krzysztof Dąbrowski ---

Moja przygoda z Kaukazem rozpoczęła się w 2001 r. Zainteresowanie przełożyło się na liczbe podróże, badania terenowe a następnie pokazy slajdów, odczyty na konferencjach i pracę magisterską o gruzińskich regionalizmach. Naturalnym etapem rozwoju tej pasji stało się założenie serwisu poświęconego Kaukazowi, a w szczególny sposób Gruzji. W 2007 r. laureat nagrody specjalnej ambasadora Gruzji w Polsce, od 2012 r. kawaler Medalu Honoru przyznanego przez prezydenta Gruzji.

Na Kaukaz.pl odpowiadam głównie za teksty i mapy a także kontakty z mediami. Szczególnie interesują mnie tematy turystyce i gospodarcze lecz nie mniej problemy polityczne i historyczne. Właśnie na Kaukazie zacząłem przygodę z fotografią, czego skutki można oceniać w naszej portalowej galerii. 

W 2007 r. laureat nagrody specjalnej ambasadora Gruzji w Polsce, od 2012 r. kawaler Medalu Honoru przyznanego przez prezydenta Gruzji.WYBRANE PUBLIKACJE:

Praca magisterska: Regiony i regionalizmy w Gruzji a integralność państwa - wersja pdf

Secesjonizm Abchazji i Osetii Południowej jako ryzykowny instrument rosyjskiej polityki neoimperialnej - wersja pdf

Etapy rozwoju gospodarczego Gruzji 1801-2004 - wersja pdf

Jeśli Kaukaz to Wschodni - Magayzn n.p.m. nr 1, 2008 r.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright by kaukaz.pl