strona główna strzalka WIEŚCI Z KAUKAZU - Gruzja

Gruzja | 2008-08-08

-- 02:20 Pięć wsi zdobytych! Trwa oblężenie Cchinwali! Rosjanie w dordze?

02:20 Pięć wsi zdobytych! Trwa oblężenie Cchinwali! Rosjanie w dordze?

O 3.10 czasu lokalnego, minister Temur Jakobiszwili oświadczył, że “siły gruzińskie wyparły osetyjskie bojówki z pięciu wiosek na przedmieściach Cchinwali - stolicy zbuntowanego regionu". Zajęte miejscowości to: Didmucha, Okona, Atoci, Mugut i Dmenisi.

Minister potwierdził, że obecnie trwa oblężenie samego Cchinwali lecz od razu dodał, iż „naszym celem nie jest zdobycie ani oblężenie miast, naszym celem jest wstrzymanie ognia” dlatego „ponownie podkreślamy, że jesteśmy gotowi na dialog”. Jednak wg Jakobiszwilego „nieodpowiednie” i „amoralne” jest dyskutowanie o formacie tych rozmów teraz, kiedy „ludzie umierają”.

Wg agencji rosyjskich, Cchinwali zostało okrążone ze wszystkich kierunków, centrum miasta jest całkowicie zniszczone, zaś Gruzini kontynuują intensywny ostrzał z wielkokalibrowej artylerii, haubic, moździerzy oraz systemu rakiet GRAD. Te same źródła podają również informację, że z miejscowości Algir w Północnej Osetii wyruszyły rosyjskie konwoje ze sprzętem wojskowym i regularnym wojskiem.

archiwum

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright by kaukaz.pl