zdjęcia i fotografie góry Kaukaz, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, turystyka, podróże, wyprawy, gospodarka, bezpieczeństwo, zabytki, zwiedzanie, trekking, Morze Czarne, wybrzeże, Tbilisi, Batumi, Mccheta, Kazbek, Kazbegi, Wardzia
Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja
strona główna strzalka AKTUALNOŚCI

-- V Międzynarodowa Konferencja Kaukazologiczna im. Św. Grzegorza Pradze

Do 31 października można jeszcze zgłaszać propozycje referatów na piątą już konferencję kaukazologiczną organizowaną przez Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 6 i 7 grudnia na UW.

Organizatorzy czekają na referaty badaczy zajmujących się szeroko rozumianą problematyką kaukaską. Sesja inauguracyjna będzie poświęcona kaukaskim mniejszościom narodowym w II RP a zwłaszcza oficerom kontraktowym. Podczas kolejnej sesji – „Peradze Lectures” – zostaną poruszone m.in. zagadnienia oświaty i ośrodków kultury na Zakaukaziu (od V do początków XII w.). Drugi dzień obrad będzie należał do badaczy teraźniejszości. Podczas sesji pt. „Współczesne oblicza Kaukazu” można będzie wypowiedzieć się w sprawie np. kaukaskich konfliktów, procesów demokratyzacji, organizacji i inicjatyw politycznych w rejonie Kaukazu, stosunków z Rosją czy też kaukaskiej polityki Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych.

Międzynarodowa Konferencja Kaukazologiczna im. Św. Grzegorza Peradze odbyła się po raz pierwszy w 2002 r. Szybko stała się jednym z ważniejszych wydarzeń naukowych w życiu Uniwersytetu Warszawskiego. Co roku konferencja gromadzi wielu uznanych specjalistów z kraju i zagranicy oraz początkujących badaczy – doktorantów i magistrantów. Wśród słuchaczy nie brakuje dyplomatów oraz przedstawicieli różnych wyznań.

Nieodłączną częścią pierwszego dnia obrad jest uczczenie pamięci Grzegorza Pradze – gruzińskiego wykładowcy UW, męczennika Oświęcimia i świętego kościoła gruzińskiego - poprzez złożenie wieńców i zapalenie zniczy pod tablicą z nazwiskami pracowników uniwersytetu pomordowanych w czasie II wojny światowej.

Więcej informacji w zaproszeniu dokument pdf

Pobierz formularz zgłoszenia dokument tekstowy

archiwum

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright by kaukaz.pl