zdjęcia i fotografie góry Kaukaz, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, turystyka, podróże, wyprawy, gospodarka, bezpieczeństwo, zabytki, zwiedzanie, trekking, Morze Czarne, wybrzeże, Tbilisi, Batumi, Mccheta, Kazbek, Kazbegi, Wardzia
strona główna strzalka GRUZJA - turystyka strzalka Atrakcje turystyczne

Atrakcje turystyczne romb

Gruzja, turystyka, Gruzińska Droga Wojenna Gruzja, trekking w rejonie góry Kazbek Gruzja, atrakcje turystyczne, zabytki, Mccheta, Dżwari
Gruzińska Droga Wojenna Trekking w rejonie góry Kazbek Mccheta i okolice


W tej części serwisu przedstawiamy najciekawsze miejsca i trasy w Gruzji. Jest to rodzaj doborowego przewodnika, który opisuje wyjątkowe "magnesy dla turystów". Wybieramy miejsca, które słyną z dużego nagromadzenia dóbr kultury, posiadają unikalne walory naturalne lub łączą w sobie atrakcje kulturowe i przyrodnicze.

Staramy się przybliżyć charakter i historię tych wyjątkowych miejsc. Krajoznawcze opisy wzbogaciliśmy o informacje praktyczne, których dostarczyło nasze osobiste doświadczenie i relacje innych podróżników.

Obecnie prezentujemy obszerny materiał na temat trzech niezwykłych atrakcji, ale z czasem będzie ich przybywało. Każda z nich jest wielką gratką zarówno dla miłośników architektury i sztuki, jak też amatorów przyrody i wypadów w góry.

Gruzińska Droga Wojenna jest starożytnym szlakiem słynącym z widoków zapierających dech w piersiach oraz oryginalnych zabytków, takich jak twierdze, kościoły, baszty obronne i góralskie domostwa.

Trekking w rejonie góry Kazbek to rozbudowany informator dla turystów, zapalonych wędrowców i alpinistów. Mówi jak dojechać do Kazbegi, co warto zobaczyć, jak bezpiecznie dojść do Stacji Meteo i wreszcie zdobyć pięciotysięczny Mkinwarcweri - Kazbek.

Mccheta i okolice zasługują na odwiedziny z wielu powodów. Magnesem dla podróżników są perełki gruzińskiej architektury, wyjątkowo malownicze widoki oraz przyroda w Saguramskim Parku Narodowym.

Podyskutuj o tym na FORUM...


zabytki, kościół gergeti, Gruzja, turystyka w Gruzji, gergeti, kazbek, mkinwarcweri, wycieczki do Gruzji, trekking w Gruzji, podróże, zwiedzanie, stare miasto

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright by kaukaz.pl