zdjęcia i fotografie góry Kaukaz, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, turystyka, podróże, wyprawy, gospodarka, bezpieczeństwo, zabytki, zwiedzanie, trekking, Morze Czarne, wybrzeże, Tbilisi, Batumi, Mccheta, Kazbek, Kazbegi, Wardzia
Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja
strona główna strzalka AKTUALNOŚCI

-- Z Pakosińską do Swanetii!

Z Pakosińską do Swanetii!

Czy wiecie gdzie leży najbardziej niedostępny region Gruzji? Znacie Swanów i ich zwyczaje? Czy wiecie jak przyrządzić Kubdari? To wszystko i wiele innych rzeczy czeka na Was w kolejnym odcinku "Tańczącej z Gruzją". W sobotę 21 lutego gorąco zapraszamy o 13.15 do TVP2! Osobistym przewodnikiem po gruzińskich klimatach jest Katarzyna Pakosińska - rozmiłowana w Gruzji aktorka Kabaretu Moralnego Niepokoju.

W tym wyjątkowym obrazie będziemy mieli okazję zobaczyć kraj widziany nie z perspektywy korespondenta wojennego, ale oczyma przewodnika oprowadzającego po miejscowych atrakcjach, kulturze i kulinariach.

Zdjęcia kręcono w 2008 r., głównie w pierwszej połowie roku. Jednak podczas nagrań w regionie Tuszetia członkowie ekipy filmowej obserwowali nadlatujące znad Rosji bombowce, świadczące o początku inwazji, która zmusiła filmowców do zawieszenia zdjęć.

Od 14 lutego przez 6 kolejnych sobót zobaczymy cały serial o Gruzji. Jest on niezwykły z dwóch powodów. Po pierwsze pokazuje Gruzję od innej - rzadko prezentowanej w Polsce - strony. Po drugie naszym przewodnikiem jest prawdziwa znawczyni i miłośniczka tego kraju a zarazem wyjątkowa aktorka, która równie dobrze gra w kabarecie, jak i w filmie.

Kasia Pakosińska zaprasza do odwiedzenia strony poświęconej swemu gruzińskiemu projektowi: projektgruzja.blogspot.com

Swanecką część podróży "Tańczącej z Gruzją" mogą Państwo obejrzeć tutaj:
TVP - Swanetia

archiwum

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright by kaukaz.pl