zdjęcia i fotografie góry Kaukaz, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, turystyka, podróże, wyprawy, gospodarka, bezpieczeństwo, zabytki, zwiedzanie, trekking, Morze Czarne, wybrzeże, Tbilisi, Batumi, Mccheta, Kazbek, Kazbegi, Wardzia
Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja
strona główna strzalka AKTUALNOŚCI

-- Tańcząca z Gruzją w Kachetii!

Tańcząca z Gruzją w Kachetii!

Dlaczego Kachetię nazywamy zieloną winnicą Gruzji? Czym jest supra i szefujący jej tamada ? Czemu Sighnaghi to miasto miłości? I co to jest czurczcheta? To wszystko i wiele innych rzeczy można było zobaczyć w kolejnym odcinku "Tańczącej z Gruzją" w sobotę 14 marca.

W tym wyjątkowym obrazie będziemy mieli okazję zobaczyć kraj widziany nie z perspektywy korespondenta wojennego, ale oczyma przewodnika oprowadzającego po miejscowych atrakcjach, kulturze i kulinariach.

Zdjęcia kręcono w 2008 r., głównie w pierwszej połowie roku. Jednak podczas nagrań w regionie Tuszetia członkowie ekipy filmowej obserwowali nadlatujące znad Rosji bombowce, świadczące o początku inwazji, która zmusiła filmowców do zawieszenia zdjęć.

Od 14 lutego przez 6 kolejnych sobót zobaczymy cały serial o Gruzji. Jest on niezwykły z dwóch powodów. Po pierwsze pokazuje Gruzję od innej - rzadko prezentowanej w Polsce - strony. Po drugie naszym przewodnikiem jest prawdziwa znawczyni i miłośniczka tego kraju a zarazem wyjątkowa aktorka, która równie dobrze gra w kabarecie, jak i w filmie.

Kasia Pakosińska zaprasza do odwiedzenia strony poświęconej swemu gruzińskiemu projektowi: projektgruzja.blogspot.com

Tu mogą Państwo obejrzeć piąty odcinek "Tańczącej z Gruzją" poświęcony KACHETII:
TVP - Kachetia

archiwum

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright by kaukaz.pl