zdjęcia i fotografie góry Kaukaz, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, turystyka, podróże, wyprawy, gospodarka, bezpieczeństwo, zabytki, zwiedzanie, trekking, Morze Czarne, wybrzeże, Tbilisi, Batumi, Mccheta, Kazbek, Kazbegi, Wardzia
Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja
strona główna strzalka AKTUALNOŚCI

-- Dzień kaukaski w Łomży

Dzień kaukaski w Łomży

Dnia 15 grudnia 2009 roku w sali widowiskowej Filharmonii Kameralnej w Łomży odbędzie się integracyjna impreza przybliżająca kulturę Kaukazu. Wydarzenie edukacyjno – artystyczne organizowane jest przez Fundacje „Ocalenie”, UNHCR i Urząd do Spraw Cudzoziemców.

Miejsce: sala widowiskowa Filharmonii łomżyńskiej Ul Nowa 2
Start imprezy godzina 17:00

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
Projekt finansowany ze środków UNHCR.
Więcej informacji na stronie www.ocalenie.org.pl i www.udsc.gov.pl

Organizatorzy wydarzenia zadbali o wszystkich mieszkańców Łomży. Przygotowali atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych. O godz. 11:00 rozpocznie się część edukacyjna, przeznaczona dla uczniów oraz nauczycieli szkół podstawowych. Dzieci będę mogły wziąć udział w mini warsztatach przybliżających kulturę Gruzji i Czeczenii (prowadzone przez trenerów Fundacji „Ocalenie”), nauczyć się tańca czeczeńskiego pod okiem wykwalifikowanego choreografa, wziąć udział w zabawach integracyjnych i plastycznych. Będą mogły również posłuchać pieśni czeczeńskich oraz rozsmakować się w czeczeńskich słodkościach. Część edukacyjna potrwa do godziny 15:00. Druga część - „Wieczór artystyczny” - przeznaczona dla wszystkich mieszkańców zacznie się o godzinie 17:00. Rozpoczną go pokazy tańca. Najpierw wystąpi młodzieżowy zespół taneczny kierowany przez Abdula Gani Malsagova, który zaprezentuje taniec czeczeński. Następnie widzowie będą mogli podziwiać umiejętności łomżyńskiej sekcji Capoeira UNICAR. Oba zespoły trenują w jednej sali, pokazując jak wspólnie mogą pracować młodzi Polacy i Czeczenii. Po raz pierwszy mieszkańcy Łomży będą mogli zapoznać się z kulturą Gruzji, oglądając występ uchodźców z tamtego regionu.

Kulminacyjnym punktem wieczoru będzie pokaz wielokrotnie nagradzanego filmu „Trzy pokoje melancholii” w reżyserii Pirjo Honkasalo. Na zakończenie organizatorzy zaplanowali poczęstunek składający się ze specjałów kuchni kaukaskiej przygotowany przez uchodzczynie. Podczas degustacji uczestnicy wieczoru będą mogli obejrzeć zdjęcia dziennikarza Gazety Wyborczej Krzysztofa Millera prezentujące wojnę w Czeczenii, oraz fotografa Wojciecha Grzędzinskiego z agencji NAPOIMAGES przedstawiające konflikt w Gruzji. „W 2008 r. dzięki Fundacji „Ocalenie” mieliśmy możliwość uczestniczenia w wieczorze kultury czeczeńskiej. W tym samym roku wybuchł konflikt w Gruzji, co spowodowało, że wielu Gruzinów pojawiło się w Polsce, w tym w ośrodkach dla Uchodźców w Łomży i Czerwonym Borze. Wieczór kaukaski jest dla nich niepowtarzalną okazja zaprezentowania swojej kultury mieszkańcom Łomży - stwierdził Kamil Kamiński z Fundacji „Ocalenie” .

archiwum

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright by kaukaz.pl