zdjęcia i fotografie góry Kaukaz, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, turystyka, podróże, wyprawy, gospodarka, bezpieczeństwo, zabytki, zwiedzanie, trekking, Morze Czarne, wybrzeże, Tbilisi, Batumi, Mccheta, Kazbek, Kazbegi, Wardzia
Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja
strona główna strzalka AKTUALNOŚCI

-- Gry dla Pankisi - 28 marca

Gry dla Pankisi - 28 marca

Już 28 marca, czyli w najbliższą niedzielę, Zagadka Cafe oraz firma eventowo-turystyczna MEGUMI zapraszają serdecznie na wyjątkową akcję charytatywną - GRY DLA PANKISI (edycja 2. rozszerzona).

Miejsce: Zagadka Cafe w Warszawie ul. Elektoralna 24 Termin: 28 marca 2010 od godz. 12.00


Cena: równowartość 3 rzutów kostką (od 3 do 18 zł)

Zapraszamy do wspólnej zabawy przy grach planszowych (łatwych i trudniejszych, łamigłówkach, grach towarzyskich i przygodowych i karcianych...) Czeka około 30 różnych gier z animatorami wyjaśniającymi zasady. Gry rozwijają wyobraźnię, sztukę planowania i są świetną rozrywką integrującą rodzinę i znajomych!

Oprócz gier: nauka tańca czeczeńskiego, gruzińskiego, nauka gruzińskiej kaligrafii i języka, projekcja filmu „Tańcząc z ruinami” i pokaz slajdów.

Całkowity dochód z akcji przeznaczony zostanie na zakup rowerów, które w wakacje 2010 zostaną przekazane mieszkańcom Wąwozu Pankisi na północy Gruzji (ok 30 km od granicy z Czeczenią). To miejsce zamieszkane przez Kistów (Gruzinów pochodzenia czeczeńskiego). Jedną z niewielu szans na polepszenie ich ciężkiej sytuacji materialnej spowodowanej 2 wojnami rosyjsko - czeczeńskimi, 90% bezrobociem i wykluczeniem społecznym jest rozwój turystyki. Bogata kultura pogranicza (gruzińska i czeczeńska) - taniec, śpiew, modlitwy, potrawy, pokaz wyrobu rękodzieła oraz malownicze położenie u stóp Wysokiego Kaukazu w dolinie rzeki Alazani stwarzają podstawę do rozwoju turystyki.

Dzięki powstaniu wypożyczalni rowerów pobyt turystów w Pankisi będzie atrakcyjniejszy (będzie stanowić dla nich główny środek transportu po najbliższej okolicy). Dochody z wypożyczania zostaną przeznaczone na drobne inwestycje (większość domów nie ma łazienki z bieżącą wodą, co zniechęca potencjalnych turystów).

Przede wszystkim nasza akcja da jednak nadzieję Kistom, na to że dzięki dobrym inicjatywom przyszłość można zmienić : )

Więcej informacji o Wąwozie Pankisi znajdziecie na stronie www.pankisi.org

Chętnie przyjmiemy również Twój stary rower ;)

Dobre duchy akcji: Stowarzyszenie Zdrowy Rower www.zdrowy-rower.pl

Fundacja Edukacji Międzykulturowej www.miedzykulturowa.org

archiwum

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright by kaukaz.pl