zdjęcia i fotografie góry Kaukaz, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, turystyka, podróże, wyprawy, gospodarka, bezpieczeństwo, zabytki, zwiedzanie, trekking, Morze Czarne, wybrzeże, Tbilisi, Batumi, Mccheta, Kazbek, Kazbegi, Wardzia
Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja
strona główna strzalka AKTUALNOŚCI

-- GRUZINI Z FEREYDUNSHAHR

GRUZINI Z FEREYDUNSHAHR

Redakcja portalu Kaukaz.pl zaprasza na spotkanie pt:
GRUZINI Z FEREYDUNSHAHR – czyli opowieść o narodzie, który przetrwał 4 wieki w Iranie.Wystąpieniu Mateusza Bajka, Michaliny Grzelki i Radosława Sterny towarzyszyć będzie pokaz slajdów i dyskusja.

Spotkanie odbędzie się 27 maja (czwartek) o godzinie 20.00 - Kampus Uniwersytetu Warszawskiego, Budynek Starego BUW-u, sala 107.

Mało kto wie, że w irańskim miasteczku Fereydunshahr, położonym 2500 m. n.p.m. w górach Zagros 150 km na zachód od Isfahanu, żyją Gruzini. Dowiedzieć się o tym można było jedynie przypadkiem w mediach, kiedy prezydent Gruzji - Michaił Saakaszwili, odwiedził w 2005 roku niewielkie miasteczko w Iranie zamieszkane przez Gruzinów. Wiadomość ta skłoniła prelegentów do dalszych poszukiwań i odkrycia, że wspomniana społeczność żyje w Iranie od ponad 440 lat. Ponieważ nie jest to szeroko znany problem, sprawdziliśmy, jak głęboka jest w tej niewielkiej społeczności pamięć o jej gruzińskich korzeniach. Na główne cele badań wybraliśmy język, religię, tradycje, legendy oraz życie codzienne. I tak przeżyliśmy niesamowitą przygodę, o której dowiecie się już w czwartek!

archiwum

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright by kaukaz.pl