zdjęcia i fotografie góry Kaukaz, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, turystyka, podróże, wyprawy, gospodarka, bezpieczeństwo, zabytki, zwiedzanie, trekking, Morze Czarne, wybrzeże, Tbilisi, Batumi, Mccheta, Kazbek, Kazbegi, Wardzia
Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja
strona główna strzalka AKTUALNOŚCI

-- The Shin, czyli Gruzini na Jazz Jamboree 2010

The Shin, czyli Gruzini na Jazz Jamboree 2010

Już 15 listopada, o godz. 19.00, w Sali Kongresowej wystąpi zjawiskowa grupa z Gruzji. W ojczystej Gruzji artyści formacji The Shin należą do artystycznej elity kraju i są dobrze znani jako czołowi kompozytorzy i muzycy. Mają na koncie siedem wydanych płyt, liczne kompozycje do spektakli Narodowego Teatru w Tbilisi a także do projektów filmowych, radiowych i telewizyjnych realizowanych w Gruzji i na całym świecie.

Gruzińska grupa The Shin zawiązała się w 1998 roku w Niemczech, gdzie od 1994 roku mieszkali tymczasowo jej założyciele: Zaza Miminoshvili i Zurab J. Gagnidze.

Nazwa zespołu, oznaczająca w języku ojczystym artystów „drogę do domu”, ma według nich oddawać charakter tworzonej przez grupę muzyki, w której obok wątków gruzińskich istotną rolę odgrywają także elementy jazzowe: „Jakkolwiek każdy z nas ma swoją własną drogę do domu i swój własny, osobisty dom, muzyka The Shin ma zadziwiającą zdolność przyprowadzania wszystkich do domu. Jej dźwięki prowadzą cię do miejsca, które znasz z przeszłości, gdzie okna zamglone są od deszczu i czuć zapachy kuchni, gdzie słyszysz głosy i – choćbyś mógł nie pojmować ich znaczenia – mimo to wszystko rozumiesz. Ta muzyka prowadzi cię do domu, bez względu na to, jak jest on daleko stąd.”

Współpracują z tak wybitnymi kompozytorami, reżyserami i artystami jak Gia Kancheli, Robert Sturla, Giora Feidman, Chaka Khan, Randy Brecker, Okay Temiz, Fuat Saka i wielu innych. Popularyzują muzykę swojego kraju prowadząc warsztaty poświęcone gruzińskiej polifonii i polirytmii oraz teorii improwizacji. Biorą też udział w licznych festiwalach zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.

O The Shin na jazzforum.pl (oryginalne słowa):
Po ich pierwszym koncercie (2008 we Wrocławiu w projekcie Eg Ari) - z wrażenia ledwie wypełzłem z sali... Piękno muzyki i talent muzyków zapiera dech.

Koncert: 15 listopada, godz. 19.00, Sala Kongresowa, bilety w cenach od 40 do 150 zł (eventim.pl, ebilet.pl)

Gorąco polecamy również inne koncerty Festiwalu Jazz Jamboree, bo na prawdę warto!

archiwum

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright by kaukaz.pl