zdjęcia i fotografie góry Kaukaz, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, turystyka, podróże, wyprawy, gospodarka, bezpieczeństwo, zabytki, zwiedzanie, trekking, Morze Czarne, wybrzeże, Tbilisi, Batumi, Mccheta, Kazbek, Kazbegi, Wardzia
Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja
strona główna strzalka AKTUALNOŚCI

-- Tbilisi. Tylko dla Przyjaciół

Tbilisi. Tylko dla Przyjaciół

Kinga Nettmann-Multanowska oraz Paweł Kamza zapraszają na niezwykłą wystawę fotografii, która od 11 marca do kwietnia będzie gościć w żoliborskiej Restauracji "ŻYWICIEL" (Warszawa, pl. Inwalidów 10)

„Bierz i pij na zdrowie! To moje wino domowej roboty. Tylko dla przyjaciół!”.

Gruzja. Tbilisi. Swiat wypleciony z przyjacielskich więzi niczym kosz do zbioru winogron. Przyjaciele! Ci ze szkoły, z podwórka, z pracy, przyjaciele brata i przyjaciele naszych przyjaciół. Przyjaźnie pieczętuje się i utrwala przy stole. Po ferii toastów i wielogodzinnej biesiadzie do domu powracają „przyjaciele”.

„Megobari” (‘przyjaciel’) już w samym słowie zawarta jest cała głębia i zażyłość zawartej przy stole znajomości—„ten, który jadł z nami z jednego talerza”.

Przyjaciele nie mają przed soba tajemnic. Żyją więc przy otwartych oknach. Dosłownie. Idąc latem ulicami starych dzielnic Tbilisi można zaglądać do domów. Wielokrotnie zaintrygowana odgłosami dobiegającymi z mieszkań, wspinałam się na palce, aby podejrzeć ćwiczącego gamy małego pianistę, kobietę przyrządzającą chaczapuri, wesołe towarzystwo za stołem wiwatujące na cześć współbiesiadników pijących braterskie wachtanguri… Nie było w tym wścibstwa, raczej chęć dowiedzenia się, czym żyje miasto.

Teraz Państwo mogą przyjrzeć się miastu. W drewnianych ramach, niczym w oknach, na fotografiach ukaże się Państwu Tbilisi—„Tbilisi. Tylko dla Przyjaciół”.

Kinga Nettmann-Multanowska

archiwum

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright by kaukaz.pl