zdjęcia i fotografie góry Kaukaz, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, turystyka, podróże, wyprawy, gospodarka, bezpieczeństwo, zabytki, zwiedzanie, trekking, Morze Czarne, wybrzeże, Tbilisi, Batumi, Mccheta, Kazbek, Kazbegi, Wardzia
Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja
strona główna strzalka AKTUALNOŚCI

-- Z dzieckiem w plecaku... na Aragats i Bazardüzü!

Z dzieckiem w plecaku... na Aragats i Bazardüzü!

Kaukaskie trekkingi czy wspinaczka dla ludzi gór są pięknym wyzwaniem. Ale kiedy planuje się wejść na dwa czterotysięczniki z dzieckiem, to takie wyzwanie staje się szalone lub niezwykle ambitne (to zależy od punktu widzenia).

"Z dzieckiem w plecaku" to autorski projekt podróżniczy Beaty Rudnik-Tulej, Konrada Tuleja oraz ich obecnie pięcioletniego syna Mikołaja. Na podróżniczym koncie mają m.in.: trekking po Bałkanach oraz wspinaczkę - z dwuletnim dzieckiem w nosidle górskim wspięli się na Mitikas 2917 m n.p.m. - najwyższy szczyt Grecji, na najwyższą górę Albanii i Macedonii - Korabit/Korab 2764 m n.p.m. oraz zwiedzili Masyw Riła w Bułgarii; przejechali również wózkiem dziecięcym przez najwyższe pasmo górskie w Hiszpanii - Sierra Nevada i wyszli na kolejny szczyt z Korony Europy Mulhacén 3479 m n.p.m., poza tym Poza tym wraz z dzieckiem przeżyli tramping w Rumunii, Ukrainie, Portugalii, Czechach, Malcie i Gozo.

patronat medialny Gruzja Kaukaz

Rodzinne wyprawy mają charakter niekomercyjny: śpią w namiocie, przemieszczają się tanimi lokalnymi środkami transportu, a także sami organizują sobie wyżywienie. Dzięki temu poznają prawdziwych ludzi i asymilują się z ich naturalnym środowiskiem.

W obecnym roku realizują projekt "Południowy Kaukaz z dzieckiem w plecaku" (The South Caucasus Trek with a kid in a backpack 2011) . W lipcu bieżącego roku wyjeżdżają do Armenii, Gruzji i Azerbejdżanu, gdzie we troję planują m.in. wyjście na najwyższą górę Armenii - Aragats 4090 m n.p.m. oraz Azerbejdżanu - Bazardüzü Dagi 4485 m n.p.m.

Patronami medialnymi wyprawy "Południowy Kaukaz z dzieckiem w plecaku" są:
Magazyn Górski, Radio Kraków oraz portal kaukaz.pl.

Więcej o projekcie "Z dzieckiem w plecaku” na stronie zdzieckiemwplecaku.pl

Obecnie trwają poszukiwania sponsorów tej nietuzinkowej wyprawy...

archiwum

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright by kaukaz.pl