zdjęcia i fotografie góry Kaukaz, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, turystyka, podróże, wyprawy, gospodarka, bezpieczeństwo, zabytki, zwiedzanie, trekking, Morze Czarne, wybrzeże, Tbilisi, Batumi, Mccheta, Kazbek, Kazbegi, Wardzia
Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja
strona główna strzalka AKTUALNOŚCI

-- Festiwal TRANSKAUKAZJA 2011 - Obecność obowiązkowa!

 Festiwal TRANSKAUKAZJA 2011 - Obecność obowiązkowa!

Transkaukazja to jedyny międzynarodowy, interdyscyplinarny festiwal inspirowany współczesnym Kaukazem.

Festiwal przybliża jeden z najbardziej „intensywnych”, wielokulturowych regionów świata. Pomysł na festiwal powstał w głowach kilku działaczy pozarządowych, obecnie związanych z Fundacją Inna Przestrzeń, którzy, zainspirowani współczesną Armenią, Azerbejdżanem i Gruzją, postanowili przybliżyć dynamikę i niezwykłość tego regionu odbiorcom w Polsce. Dziś Transkaukazja jest międzynarodowym wydarzeniem o rozpoznawalnej i uznanej marce, angażującym w bezpośrednie działania siedem krajów.

Transkaukazja 2011
Tegoroczna edycja Transkaukazji będzie realizowana w siedmiu krajach – Armenii, Austrii, Azerbejdżanie, Czechach, Gruzji, Niemczech i Polsce.

Wydarzenie jest jedynym projektem realizowanym przez polską organizację we współpracy z krajami trzecimi i sfinansowanym ze środków Programu Kultura 2007-2013 w edycjach 2008 i 2009.

Zapraszamy na wernisaż sztuk wizualnych oraz spotkanie z kuratorami z Kaukazu w czwartek 23 czerwca w Pasażu Italia w Warszawie, ul. Nowy Świat 23/25, start o godzinie 18.00.

Zapraszamy do Pasażu Italia (fragment jedynygo przedwojennego pasażu w Warszawie, który przetrwał do naszych czasów). Robocze hasło prezentacji, spotkań, akcji to "co nas łączyło".

Warsztat autorski Wato Tsereteliego – kuratora, artysty, założyciela Centrum Sztuki Współczesnej w Tbilisi, dla młodych artystów i studentów uczelni artystycznych.
Start: piątek, 24 czerwca, 12:00
Miejsce: Warszawa, Pasaż Italia, Nowy Świat 23/25

Działania w przestrzeniach publicznych / sztuki wizualne
Ważnym elementem tegorocznej Transkaukazji są działania międzynarodowych zespołów artystycznych w przestrzeni Pasażu Italia - (Warszawa, Nowy Świat 23/25), które rozpoczną się w czwartek 23 czerwca o godz. 18.00.

Szczegółowy program i dalsze informacje na stronie transkaukazja.pl

archiwum

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright by kaukaz.pl