zdjęcia i fotografie góry Kaukaz, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, turystyka, podróże, wyprawy, gospodarka, bezpieczeństwo, zabytki, zwiedzanie, trekking, Morze Czarne, wybrzeże, Tbilisi, Batumi, Mccheta, Kazbek, Kazbegi, Wardzia
Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja
strona główna strzalka AKTUALNOŚCI

-- Wrocław - Jarmark Ekologiczny z Gruzją w roli głównej

Wrocław - Jarmark Ekologiczny z Gruzją w roli głównej

W dniach 21.09 -02.10 na skwerze przy kościele św. Marii Magdaleny odbędzie się jesienna edycja JARMARKU EKOLOGICZNEGO. Tym razem tematycznie będzie on dotyczył kultury Gruzji. Przewidziane atrakcje prezentować będą gruzińskie specjały i tradycję, oczywiście wszystko to w duchu zrównoważonego rozwoju. Będziemy mogli skosztować wyśmienitych przysmaków, wziąć udział w licznych warsztatach i konkursach, a także zapoznać się z wyjątkowymi, ekologicznymi i świeżymi wyrobami lokalnych wytwórców.

Wczesna jesień we Wrocławiu przebiegać będzie pod hasłem ekologii i zrównoważonego rozwoju, JARMARK EKOLOGICZNY (21.09-2.10) to jedyna tego typu impreza we Wrocławiu, która łączy wielowiekową tradycję jarmarczną Wrocławia z promocją regionalnych rzemieślników, wytwórców produkujących metodami przyjaznymi dla człowieka i środowiska, ekologicznych rolników i artystów ludowych. Sery z mleka koziego, miody, przetwory z owoców i warzyw, chleby na zakwasie, ekologiczne jajka, ciasta, nalewki - to tylko niektóre z produktów, w które można będzie się tu zaopatrzyć. Nie zabraknie także ręcznie robionej biżuterii, ceramiki czy też szkła artystycznego.

patronat medialny Gruzja KaukazW trakcie jesiennej edycji, która upłynie nam pod znakiem Gruzji zobaczymy jak powstają typowe dla tamtejszej kuchni potrawy takie jak chaczapuri, weźniemy udział w pokazie toastów gruzińskich, utkamy tradycyjny gobelin, zatańczymy gruziński taniec. Na specjalnym stoisku skosztujemy gruzińskich przetworów- Tkemali czy Muraby, zaplanujemy też wycieczkę do Gruzji w oparciu o najatrakcyjniejsze rejony tego Państwa, o których opowiedzą nam sami jego mieszkańcy.

Będzie można odwiedzić pozostałe stoiska lokalnych wystawców z Dolnego Śląska. O najwyższej jakości regionalnych smakołyków przekonamy się na własnej skórze biorąc udział w degustacjach takich specjałów jak chleb litewski czy kwas chlebowy. W weekendy odbywać się będą warsztaty zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, Fundacja Rzemiosła Flafi nauczy nas filcowania, każdy będzie miał też okazję wykonać własnoręcznie naczynie na warsztacie z ceramiki Bolesławieckiej . Dzieci za to będą mogły wziąć udział w zajęciach dotyczących designu i recyklingu, czy też permakultury- nieinwazyjnej metody uprawy roślin. Natomiast u Dr. Bike'a czyli w namiocie Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej będzie można skorzystać z darmowej naprawy rowerów.

Na skwerze przy kościele św. Marii Magdaleny, przeniesiona zostanie kuźnia z prawdziwego zdarzenia, w której najśmielsi spróbują własnych sił w kowalstwie. Warto zjawić się już pierwszego dnia jarmarku, ponieważ na wielkim otwarciu zagra gruzińska muzyka, będą tańce oraz wspólna biesiada dla wszystkich miłośników ucztowania. Zobaczymy także jak powstaje autentyczna czurczchela.

Ekojarmark to więcej niż tylko zakupy na straganie, to także wyjątkowa okazja dzięki której możemy poznać producenta wybranego przez siebie produktu, bezpośrednio z nim porozmawiać, zapytać o proces jego wytwarzania. To impreza integrująca – pozwala nawiązać kontakty ludziom z różnych środowisk, którzy prawdopodobnie nigdy by się nie spotkali, bo czy zna Pani rolnika, którego jabłka Pani kupuje? Edukacyjna- bo dowiemy się więcej i o zrównoważonym rozwoju, ale to także okazja na świetną zabawę i wyjątkowe spędzenie czasu - mówi Monika Onyszkiewicz z Fundacji Ekorozwoju, pomysłodawczyni Jarmarku Ekologicznego.

Więcej informacji na: http://www.ekojarmark.pl/

Organizator:
Fundacja Ekorozwoju
Ul. Białoskórnicza 26
50-134 Wrocław
www.fer.org.pl

archiwum

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright by kaukaz.pl