zdjęcia i fotografie góry Kaukaz, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, turystyka, podróże, wyprawy, gospodarka, bezpieczeństwo, zabytki, zwiedzanie, trekking, Morze Czarne, wybrzeże, Tbilisi, Batumi, Mccheta, Kazbek, Kazbegi, Wardzia
Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja
strona główna strzalka AKTUALNOŚCI

-- Spotkanie z Gruzją we Wrocławiu

Spotkanie z Gruzją we Wrocławiu

Z czym kojarzy się Gruzja? Z winem, słynnymi toastami, Kaukazem, charakterystyczną kuchnią, Katie Melua, czy może książką Marcina Mellera? Będziecie mogli się osobiście przekonać w najbliższy czwartek podczas wieczoru gruzińskiego we Wrocławiu.

Do Wrocławia przyjedzie Marcin Meller, który wraz z żoną, Anną Dziewit – Meller, napisał książkę „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji”. Opowiedzą oni o swojej gruzińskiej przygodzie i o tym, dlaczego pokochali ten kraj.

Gościem honorowym będzie Jego Ekscelencja Ambasador Gruzji Nikoloz Nikolozishvili. Obecny będzie również poseł Michał Jaros, który za wkład w rozwój stosunków polsko-gruzińskich został odznaczony gruzińskim Orderem Honoru. W programie także projekcja filmu „W rogatywce i tygrysiej skórze. Gruzini w AK” ( to historia losów oficerów gruzińskich, którzy znaleźli się w szeregach Armii Krajowej w czasie II wojny światowej), wystawa zdjęć „Gruzińscy oficerowie kontraktowi w AK” oraz degustacja gruzińskiego wina i gruzińskich przekąsek.

Wydarzenie odbędzie się już 22.09.2011r. o godzinie 18:00 w Kamienicy pod Złotym Słońcem na wrocławskim Rynku. Wstęp wolny.

Organizatorem jest Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka – Jeziorańskiego we Wrocławiu.

archiwum

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright by kaukaz.pl