zdjęcia i fotografie góry Kaukaz, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, turystyka, podróże, wyprawy, gospodarka, bezpieczeństwo, zabytki, zwiedzanie, trekking, Morze Czarne, wybrzeże, Tbilisi, Batumi, Mccheta, Kazbek, Kazbegi, Wardzia
Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja
strona główna strzalka AKTUALNOŚCI

-- GEORGIAN DANCE SHOW - Energetyczne show tańca gruzińskiego

GEORGIAN DANCE SHOW - Energetyczne show tańca gruzińskiego

Po raz pierwszy z Paryża Wschodu – jak zwykło się mawiać o Tbilisi – do Polski zawita Gruziński Teatr Tańca, który będzie miał zaszczyt wystąpić przed znakomitą polską publicznością. Zespół zawita do naszego kraju w ramach europejskiego tournée. Prosto po trasie koncertowej na kontynencie południowo-amerykańskim, tancerze wystąpili m. in. na Węgrzech.

Projekt narodził się z inicjatywy laureatek światowych festiwali – bliźniaczek o fascynującej urodzie - Maki i Eki Vacheishvili, które założyły zespół w 2000 roku. Tworzą go młodzi, utalentowani tancerze gruzińscy – fascynaci narodowego tańca i historii Gruzji. W roku 2006 Georgian Dance Show Theatre Legacy zdobył prestiżową nagrodę „Gold Eagle”, a każdy z członków został nagrodzony złotym medalem.

Bogactwo choreografii i porywająca muzyka sprawiają, że niepowtarzalne widowisko na długo pozostaje w pamięci. Ekspresja i dynamizm tańca w cudowny sposób wyrażają wszelkie możliwe ludzkie uczucia i emocje: miłość, zazdrość, radość i pożądanie. Artyści swoim tańcem potrafią malować różnorodne obrazy piękna i obyczaju Gruzji, na które miały wpływ kultura grecka, arabska i rosyjska.

Każdy koncert to wielkie show: barwne i efektowne kostiumy, mistyczne hymny i wesołe piosenki, tancerze wirują na czubkach palców i wyskakują na niewiarygodną wysokość balansując na granicy akrobatyki, profesjonalna technika i sztuczki, które zapierają dech. Widz jest zahipnotyzowany i naładowany pozytywną energią.

Dodatkowym atutem tego wspaniałego show są przepiękne kostiumy rodem z Baśni tysiąca i jednej nocy. Jednym słowem: niepowtarzalne widowisko, które oszałamia widza!

Tournée Gruzińskiego Megawidowiska Georgian Dance Show:

13.10.2011 – Kraków – Hala Wisła, ul. Reymonta 22
14.10.2011 – Krosno – Hala Sportowo-Widowiskowa, ul. Bursaki 29
15.10.2011 – Zamość – Hala sportowa OSiR, ul. Królowej Jadwigi 8
16.10.2011 – Kielce – Kieleckie Centrum Kultury, pl. Stanisława Moniuszki 2
17.10.2011 – Łódź – Teatr Muzyczny, ul. Północna 47-51
18.10.2011 – Bielsko-Biała – Bielskie Centrum Kultury, ul. Słowackiego 27
19.10.2011 – Zabrze – Dom Muzyki i Tańca, ul. Gen. de Gaulle’a 17
20.10.2011 – Wrocław – Hala Orbita, ul. Wejherowska 34

BILETY:
standard w cenie 45 – 110 zł w zależności od miasta
LUX 140 zł dostępne w Krakowie, Łodzi i Wrocławiu

archiwum

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright by kaukaz.pl