zdjęcia i fotografie góry Kaukaz, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, turystyka, podróże, wyprawy, gospodarka, bezpieczeństwo, zabytki, zwiedzanie, trekking, Morze Czarne, wybrzeże, Tbilisi, Batumi, Mccheta, Kazbek, Kazbegi, Wardzia
Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja
strona główna strzalka AKTUALNOŚCI

-- Gruziński wieczór w Elblągu

Gruziński wieczór w Elblągu

Już 24 listopada (czwartek) Stowarzyszenie Elbląg Europa zaprasza na wieczór gruziński. Spotkanie będzie miało charakter tradycyjnej gruzińskiej biesiady, połączonej z dyskusją o życiu i kulturze tego kraju. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Jak wyjaśniają organizatorzy spotkania, w Polsce rośnie zainteresowanie Kaukazem. Jednak wiedza na temat Gruzji wciąż jest znikoma.

- Zafascynowani kulturą tego kraju, przeprowadziliśmy społeczny eksperyment – mówi Małgorzata Piaścik ze Stowarzyszenia Elbląg Europa. – Zadaliśmy przechodniom w Gdańsku i Elblągu podstawowe pytania dotyczące Gruzji. Dowiedzieliśmy się m.in., że Saakaszwili to prezydent Libii, a Gruzja leży w Afryce! Chcemy to zmienić.

W tym celu organizatorzy przygotowali „Gruzińską suprę”, czyli tradycyjną gruzińską biesiadę, która obrosła przez wieki bogatym rytuałem. Jak wyjaśnia Małgorzata Piaścik, dyskusja będzie się odbywała przy gruzińskiej herbacie i dźwiękach wschodniej muzyki.

- Będziemy rozmawiać o sztuce, historii, przyrodzie, zwyczajach i tradycjach, które zachowały się w Gruzji. Udział w spotkaniu potwierdził Mateusz Bajek z portalu kazukaz.pl. Będą również młodzi ludzie ze Starogardu Gdańskiego, którzy współpracują z Parlamentem Młodzieży w Kutaisi, oraz wolontariuszka z Gruzji, która przyjechała do Polski w ramach europejskiego wolontariatu EVS.

Spotkaniu towarzyszyć będą pokazy zdjęć oraz poczęstunek w gruzińskim wydaniu.
- Przygotowaliśmy tradycyjne potrawy kultury wschodniej. Chcemy, żeby ten klimat stał się bardzo bliski uczestnikom spotkania, a Gruzja nie była odległym punktem na mapie, tylko miejscem, które chciałoby się lepiej poznać – dodaje Małgorzata Piaścik.

W trakcie wieczoru zaprezentowana zostanie również sonda uliczna na temat Gruzji, przeprowadzona w Gdańsku i w Elblągu. Ponadto przedstawione zostaną programy, dzięki którym możliwy jest niedrogi wyjazd na Kaukaz.

Spotkanie odbędzie się w pubie Nafisa przy ul. Sukienniczej 2 (Stare Miasto). Początek o godz. 18. Wstęp wolny.

Wydarzenie jest współfinansowane przez Fundację Edukacja dla Demokracji w ramach Programu „Przemiany w Regionie” – RITA Polsko-Amerykańskiej Fundacji

Tomasz Franciuk, Stowarzyszenie Elbląg Europa Wolności.

archiwum

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright by kaukaz.pl