zdjęcia i fotografie góry Kaukaz, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, turystyka, podróże, wyprawy, gospodarka, bezpieczeństwo, zabytki, zwiedzanie, trekking, Morze Czarne, wybrzeże, Tbilisi, Batumi, Mccheta, Kazbek, Kazbegi, Wardzia
Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja
strona główna strzalka AKTUALNOŚCI

-- Maj - czerwiec 2012. Wystawa „W Połowie drogi...” w Warszawie

Maj - czerwiec 2012. Wystawa „W Połowie drogi...” w Warszawie

W dniach 21.05.2012 – 21.06.2012r. w Warszawie można będzie obejrzeć zdjęcia składające się na wystawę pt. „Marginesy”. Wystawa zostanie pokazana w Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików mieszczącej się na ul. Plac Zamkowy 8 w Warszawie. Serdecznie zapraszamy również na wernisaż który odbędzie się 21.05.2012r. w Starej Galerii ZPAF o godzinie 18:00. W trakcie wystawy zostaną pokazane zdjęcia przedstawiające uchodźców mieszkających w Łomży, wykonane przez Pana Marka Maliszewskiego. Zdjęcia zostały wykonane w ramach projektu prowadzone przez Fundacje „Ocalenie”, realizowanego ze środków Fundacji Batorego w ramach programu „Demokracja w Działaniu”. Zdjęcia można było obejrzeć w kwietniu 2011 na zorganizowanej w Łomży przez Fundacje „Ocalenie” wystawie „W połowie drogi...”, oraz 5-23 października 2011 w Luksemburgu w ramach wystawy „Na marginesie społeczeństwa”. Zdjęcia te można również obejrzeć wchodząc na stronę www.wpolowiedrogi.org.pl. Oprócz zdjęć Marka Maliszewskiego zostaną zaprezentowane prace 8 artystów z Czech, Polski, Słowacji i Węgier, t.j.: Damian Chrobak, Arek Gola, Adam Lach, Jolanta Rycerska, Rajmund Rajchel, Jindřich Štreit, Tamas Zador, Matúš Zajac.

Główną ideą, która przyświeca wystawie jest prezentacja uniwersalnego problemu związanego z marginalizacją jednostek i grup społecznych. Projekty wybranych fotografów dotykają ważkich tematów, takich jak: narkomani, odosobnieni w tkance miejskiej, uchodźcy, mniejszości narodowe, bezrobotni, niepełnosprawni umysłowo, dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. Ukazując szerokie spektrum oraz różnorodne podejście do tego zagadnienia marginalizacji, wystawa umożliwia widzom konfrontację problemów wykluczenia oraz samowykluczenia.

Fundacja „Ocalenie” powstała w 2000 roku, a obszar zainteresowań Fundacji obejmuje przede wszystkim tematy: uchodźstwa, pomocy uchodźcom, imigrantom i repatriantom, integracji i preintegracji uchodźców, imigrantów i repatriantów, wsparcia Polonii na Zakaukaziu, dialogu międzykulturowego oraz wielokulturowości. Działanie Fundacji są profilowane pod kątem poszczególnych grup w tym między innymi młodzieży, samotnych matek i rodzin wielodzietnych. Fundacja organizuje również wydarzenia kulturalne dla społeczności lokalnych oraz prowadzi warsztaty dla osób mających kontakt w pracy z cudzoziemcami,. Prowadzimy także monitoring mediów i internetu pod kątem mowy nienawiści i języka wrogości. Fundacja „Ocalenie” wydaje również publikację dotyczące uchodźców, cudzoziemców i repatriantów.

Więcej informacji o Fundacji „Ocalenie” znajdziecie Państwo na stronie www.ocalenie.org.pl

Marek Maliszewski – urodził się w 1971 r. w Kolnie. Studiował na wydziale prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Od 10 lat jest fotoreporterem 4lomza.pl, Gazeta Bezcenna oraz współpracownikiem Agencji Fotograficznej REPORTER. Finalista Grand Press Photo 2009. „W połowie drogi...” (Galeria Bonar, Łomża 2011) to pierwsza wystawa indywidualna autora. Projekt pokazuje czeczeńskich uchodźców, mieszkających w polskim mieście Łomża. Stworzył portrety ludzi, łącząc je z ich doświadczeniami, opowieściami i wierzeniami. Kluczem do cyklu „W połowie drogi...” jest stan niepewności i tymczasowości, w którym żyją: na marginesie społeczeństwa kraju przyjmującego - w poczekalni na drodze decyzji administracyjnej i z nadzieją na dotarcie do miejsca, które będą mogli nazwać domem.

archiwum

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright by kaukaz.pl