zdjęcia i fotografie góry Kaukaz, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, turystyka, podróże, wyprawy, gospodarka, bezpieczeństwo, zabytki, zwiedzanie, trekking, Morze Czarne, wybrzeże, Tbilisi, Batumi, Mccheta, Kazbek, Kazbegi, Wardzia
Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja
strona główna strzalka AKTUALNOŚCI

-- Zapraszamy na spotkanie z Piotrem Karweckim, autorem książki "Terenówką przez ćwierć świata".

Zapraszamy na spotkanie z Piotrem Karweckim, autorem książki "Terenówką przez ćwierć świata".

12 grudnia 2012 r. odbędzie się premiera pierwszej książki wydanej pod szyldem WYPRAWY4x4 - "Terenówką przez ćwierć świata", autorstwa Piotra Karweckiego. Zapraszamy na spotkanie z autorem w klubokawiarni podróżniczej "Południk Zero" w Warszawie, przy ulicy Wilczej 25. Początek imprezy o godz. 19.30.

Obszerne fragmenty książki publikowane na portalach Kaukaz.pl, Rosja.pl i innych były inspiracją i nietypowym przewodnikiem dla tysięcy podróżników chcących poczuć dotyk Wschodu. Kiedy Karweccy pierwszy raz odwiedzali Gruzję w 2007 roku, kraj ten, a zwłaszcza Swanetia, był terra incognita , miał opinię kraju bezprawia i chaosu z powodu wojny domowej. Relacje z kolejnych podróży - m.in. Karweckich - przyczyniły się do zmiany tego wizerunku i spowodowały większe zainteresowanie tym rejonem świata.

patronat medialny Gruzja Kaukaz

Książka początkowo będzie dostępna w zamówieniach wysyłkowych poprzez stronę www.wyprawy4x4.pl. Dalsze informacje zostaną podane na spotkaniu w środę 12 grudnia.

EWA I PIOTR KARWECCY
Małżeństwo z 25-letnim stażem. Od wielu lat w nieustannych podróżach po świecie. Zawsze tylko we dwoje, własnym autem. Syria, Jordania, Armenia, Azerbejdżan, Iran, Gruzja, polarna Rosja niemal po Workutę, Ukraina i Turcja zjeżdżona wzdłuż i wszerz, łącznie z Kurdystanem. Cała Skandynawia, w tym także Nordkapp za kołem polarnym, a przede wszystkim fascynująca Białoruś, odwiedzana kilka razy w roku... To tylko część samochodowych przygód małżeństwa Karweckich.

EWA – nauczycielka, zakochana w swoich małych podopiecznych. W podróżach doskonały logistyk, pilot, psycholog i sanitariuszka w razie potrzeby. Nikt tak dobrze jak ona nie spakuje bagaży i nie zadba o apteczkę. Wyprawowy fotograf robiący znakomitą dokumentację.

PIOTR – rocznik 1966, przedsiębiorca, podróżnik i „skryba” z upodobania. Obok fascynacji podróżami, poznawania innych kultur i religii, zakochany w historii Kresów, a zwłaszcza Wielkiego Księstwa Litewskiego. Publikuje reportaże w magazynie „Wyprawy 4x4”, a ostatnio również na portalu teologiapolityczna.pl. Od wielu lat samodzielnie z żoną prowadzi badania na Litwie, Białorusi i w Rosji – w archiwach i w terenie, których celem jest ocalenie na Wschodzie śladów polskości i pamięci o niej. Na ich podstawie wkrótce ukaże się cykl wydawniczy poświęcony temu zagadnieniu.

archiwum

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright by kaukaz.pl