zdjęcia i fotografie góry Kaukaz, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, turystyka, podróże, wyprawy, gospodarka, bezpieczeństwo, zabytki, zwiedzanie, trekking, Morze Czarne, wybrzeże, Tbilisi, Batumi, Mccheta, Kazbek, Kazbegi, Wardzia
Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja
strona główna strzalka AKTUALNOŚCI

-- Gruzja w tańcu i krajobrazie - 15 maja w Krakowie

Gruzja w tańcu i krajobrazie - 15 maja w Krakowie

Warsztaty są przeznaczone dla każdego, kto chce poznać kulturę i obyczaje Gruzji w rytmie pięknej tamtejszej muzyki! Podczas zajęć poznamy podstawowe kroki i ruchy rąk charakterystyczne dla najpopularniejszych gruzińskich tańców. Tańcząc Acharuli przeniesiemy do górzystej Acharii, zatańczymy także miejskie, pełne gracji Davluri oraz żywe i skoczne Mtiuluri. Nie zabraknie również radosnej improwizacji przy dźwiękach gruzińskich pieśni.

Czas: 15 maja 2013, godz. 19.00
Miejsce: Klub Alternatywy, Mały Rynek 4, Kraków
Wstęp: wolny


patronat medialny Gruzja Kaukaz

Cele imprezy:
- promocja Gruzji jako celu podróży,
- propagowanie kultury gruzińskiej, w szczególności tańców
charakterystycznych dla poszczególnych regionów kraju,
- ukazanie bogactwa krajobrazów i zwyczajów gruzińskich

Plan imprezy:
- slajdowisko wraz z komentarzem
- pokaz tańca gruzińskiego
- warsztaty - nauka tańca gruzińskiego

Warsztaty są przeznaczone dla każdego, kto chce poznać kulturę i obyczaje Gruzji w rytmie pięknej tamtejszej muzyki! Podczas zajęć poznamy podstawowe kroki i ruchy rąk charakterystyczne dla najpopularniejszych gruzińskich tańców. Tańcząc Acharuli przeniesiemy do górzystej Acharii, zatańczymy także miejskie, pełne gracji Davluri oraz żywe i skoczne Mtiuluri. Nie zabraknie również radosnej improwizacji przy dźwiękach gruzińskich pieśni:
 impreza taneczna w rytmie gruzińskiej muzyki

Informacje o organizatorach:
Mediusz:
ul. Bandtkiego 19, Kraków
tel. 12 638 15 81, 602 799 122, e-mail: wyprawy@mediusz.pl
www.mediusz.pl

Jesteśmy entuzjastami gór, którzy każdą swoją wolną chwilę poświęcają górom i spędzają w górach. Wiele dni spędzonych w różnych górach świata zaowocowały doświadczeniem, którym chcemy się podzielić z naszymi klientami, tak by każda wyprawa miała pozytywny finał, a każdy wyjazd w góry był wielką i niezapomnianą przygodą. Z pasją organizujemy wyprawy, wycieczki i wczasy. Pochłania nas trekking i wycieczki górskie, szczególnie do Gruzji.

Bajla
ul. Starowiślna 55/4, Kraków
tel. 534 583 153, e-mail: kontakt@bajla.pl
www.bajla.pl

Bajla jest miejscem, w którym organizujemy różnego rodzaju twórcze warsztaty: od tanecznych, sportowych, rękodzieła, po warsztaty rozwoju osobistego. Nasza oferta skierowana jest głównie do kobiet. Warsztaty i regularne zajęcia z tańca gruzińskiego prowadzi u nas od ponad roku Irine Shiukashvili. Irine Shiukashvili jest Gruzinką polskiego pochodzenia. Miłość do tańca gruzińskiego towarzyszy jej od dzieciństwa, a wolny czas spędza tańcząc w rytmie muzyki z tego kraju. Lubi przekazywać swoją miłość do tańca innym. Irine rozpoczęła swoją przygodę z tańcem gruzińskim w 2003 roku, w zespole tańca gruzińskiego przy IX Gimnazium im a. Puszkina w Tbilisi pod kierownictwem solisty Rustavi, Grigola Tsanawy. Po przyjeździe do Polski występowała podczas wielu wieczorów wielokulturowych, wraz z organizacjami studenckimi angażowała się m. in. w wieczory kultury gruzińskiej, warsztaty tańca gruzińskigo, brała także udział w organizowanych przez Stowarzyszenie „Most do Gruzji” Dniach Kultury Gruzińskiej. Od 2007 roku tańczy w zespole „Zumba”. Wraz z zespołem występowała w wielu miastach Polski. Były to między innymi pokazy podczas festiwali w Warszawie (Karnawał Gruziński, Street Party), w Krakowie (Festiwal Muzyki Tradycyjnej Rozstaje, Slot Festiwal), we Wrocławiu i Rzeszowie, a także w krakowskich klubach (Studio, Imbir, u Luisa, Piękny Pies) Irine tańczyła także w jednym z odcinków polskiego serialu „Ludzie Chudego”.

archiwum

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright by kaukaz.pl