zdjęcia i fotografie góry Kaukaz, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, turystyka, podróże, wyprawy, gospodarka, bezpieczeństwo, zabytki, zwiedzanie, trekking, Morze Czarne, wybrzeże, Tbilisi, Batumi, Mccheta, Kazbek, Kazbegi, Wardzia
Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja
strona główna strzalka AKTUALNOŚCI

-- 4x4 Gruzja Expedition 2014

4x4 Gruzja Expedition 2014

Gorąco zapraszamy na ekscytującą wyprawę off-roadową po Gruzji, którą organizuje firma AktiFun we współpracy z magazynem Auto Świat 4x4 i portalem Kaukaz.pl. Przez 2 tygodnie maja 2014 r. przemierzymy cały kraj, w tym rzadko uczęszczane, ale niezwykle atrakcyjne miejsca. Wyprawa składa się z dwóch niezależnych odcinków - Gruzja Zachodnia(30 kwietnia - 7 maja) i Gruzja Wschodnia (7 - 14 maja). Zobacz szczegóły i już dziś rezerwuj miejsce.Rezerwacje i pytania: Przemysław Niemyjski, tel. 888 77 88 99, email: przemek@actifun.pl

Jak ciekawie spędzić czas w Gruzji? W kraju gdzie można spełnić niemal wszystkie pomysły na wypoczynek, żaden podróżnik nie będzie się nudził.

Potężny wachlarz widoków, wyzwań i wysokości oferują też Gruzińskie góry, zwłaszcza Kaukaz Wysoki z majestatycznymi szczytami pięciotysięczników. Dla miłośników gruzińskiej kuchni i smakoszy wina, również nie zabraknie atrakcji.

Nasz propozycja wyjazdu, skierowana jest dla posiadaczy własnych samochodów z napędem na cztery koła, jak również osób, które dolecą do Gruzji samolotem i skorzystają z opcji wynajmu auta na miejscu.

Program opisany poniżej skierowany jest do osób przylatujących samolotem, natomiast osoby jadące własnym samochodem, dowiedzą się o warunkach dojazdu w niższych partiach tej strony.

Z racji dużego obszaru oraz mnogości atrakcyjnych miejsc do obejrzenia, proponujemy dwie niezależne trasy:
Trasa Zachodnia w terminie: 30.IV - 07.V
Trasa Zachodnia w terminie: 7.V - 14.V

Można wybrać się na jedną z tych tras (każda zajmuje tydzień) lub podróżować z nami przez pełne 2 tygodnie. Terminy wyjazdów a także punkty startowe i końcowe są skorelowane z lotami linii Wizzair, która obsługuje połączenia z Warszaw do Kutaisi.

Już od 3000 zł!

Rezerwacje i pytania: Przemysław Niemyjski, tel. 888 77 88 99, email: przemek@actifun.pl

PROGRAM TRASY ZACHODNIEJ

Dzień 1 - 30 IV 2014 Kutaisi - Jaskinia Prometeusza - Bordżomi - Bakuriani (spanie w hotelu) Spotykamy się na na lotnisku w Kutaisi, gdzie po wylądowaniu i zajęciu miejsc w samochodach, wyruszymy w drogę do miejscowości Bakuriani - jednego z bardziej znanych regionów narciarskich w Gruzji. Po drodze zwiedzimy przepiękną jaskinię Prometeusza, pełną nacieków skalnych, podziemnych rzek i potężnych sal. Po podróży samolotem i zwiedzaniu jaskini, udamy sie na nocleg do górskiego pensjonatu

Dzień 2 - 1 V 2014 - Bakuriani - przełęcz Cchrackaro - Tabackuri - Poka - Abuli - Achalkalaki - Kumurdo - Wardzia (spanie w namiocie)
Tego dnia rozpoczniemy zasadniczą część naszej wyprawy. Skierujemy się na południe Gruzji w kierunku tzw. Małego Kaukazu. Celem naszej podróży na ten dzień będzie malownicze skalne miasto Wardzia. Poruszać się będziemy przepięknymi dolinami górskimi oraz przejedziemy jedną z wyższych przełęczy Kaukazu Małego - przełęcz Cchrackaro. Na nocleg zatrzymamy się w malowniczej dolinie u podnóża skalnego miasta.

Dzień 3 - 2 V 2014 - Wardzia - Chertwisi - Sapara - Achalciche/Okrosciche - przełęcz Goderdzi - Dandalo - Machuntesi - Batumi (spanie w hotelu) Dzień rozpoczniemy od zwiedzania antycznego miasta skalnego, zachowanego wręcz idealnie do dnia dzisiejszego. Po wizycie w tym magicznym miejscu, rozpoczniemy jazdę w kierunku najbardziej znanego kurortu nadmorskiego w Gruzji, czyli Batumi. Podróż na wybrzeże okraszona będzie pięknymi widokami gór, a przekroczenie przełęczy Goderdzi na wysokości ponad 2000 mnpm może dostarczyć nie lada przeżyć. Po drodze obejrzymy jeszcze malownicze 1000 letnie mosty w Dandalo i Machuntesi oraz majestatyczny wodospad o wysokości kilkudziesięciu metrów. Na nocleg udamy się do pensjonatu w Batumi, a wszystkich uczestników zaprosimy na wieczorne zwiedzanie tego nadmorskiego kurortu.

Dzień 4 - 3 V 2014 - Batumi - Nokalakewi - Martwili - Calendżiha (spanie w namiocie)
Kolejny dzień rozpoczniemy od przejazdu do miejscowości Nokalakewi - starożytnego miasta, w którym oglądać można ruiny twierdzy. Nasi przewodnicy, bardzo barwnie opowiedzą nam historie tego miejsca w sposób nietuzinkowy i nie do odnalezienia w dostępnych przewodnikach. W dalszym etapie trasy dnia dzisiejszego, pokonamy przepiękne wąwozy i będziemy mieli sposobność kąpieli w gorących źródłach. Na nocleg na dziko zatrzymamy się w okolicy miejscowości Calendziha.

Dzień 5 - 4 V 2014 - Calendżiha - Zapora Inguri - Mestia - Uszguli (spanie w namiocie)
Po nocy spędzonej w namiocie, rozpoczniemy kolejny dzień naszej wyprawy. Tego dnia wjedziemy w trasy terenowe Wysokiego Kaukazu. Po drodze zwiedzimy olbrzymią zaporę Inguri (3 x wyższa od zapory na Solinie), a na noc pod namiotami udamy się na górskie kaukaskie połoniny, skąd wypatrywać będziemy najwyższego szczytu Kaukazu, znajdujacego się po stronie rosyjskiej, a mianowicie Elbrusa (5 642 mnpm)

Dzień 6 - 5 V 2014 - Uszguli - Lentechi/Cageri - Szowi (spanie w hotelu) Przedostatni dzień naszej wyprawy, będzie pełen doznań terenowych, które powinny usatysfakcjonować każdego off-roadera. Trudny, górski zjazd z przełęczy położonych na wysokościach około 3000 mnpm, będzie nie lada wyzwaniem zwłaszcza w czasie nie sprzyjającej pogody. Tego dnia przemieścimy się do regionu Racha znanego z bardzo aromatycznych win. Na nocleg zatrzymamy się w pensjonacie w miejscowości Szowi

Dzień 7 - 6 V 2014 - Szowi - Ambrolauri - Nikorcminda - Cacchi - Gelati - Mocameta - Bagrati - Kutaisi (nocleg w hotelu)
Na ostatni dzień naszej wyprawy, zaplanowaliśmy zwiedzanie kilku kluczowych miejsc Gruzji, których nie można pominąć będąc w tym przepięknym i gościnnym kraju. Wśród tych zabytków znajdować się będą pozycje wpisane na listę dziedzictwa narodowego UNESCO jak również unikalne i tajemnicze kościółki czy też klasztor na klifie. Na ostatnią noc damy się do pensjonatu w Kutaisi, gdzie przygotujemy się na powrót do Polski, a podczas pożegnalnej kolacji, obejrzymy zdjęcia z kończącej się wyprawy.

Dzień 8 - 7 V 2014 - transfer na lotnisko w Kutaisi

PROGRAM TRASY WSCHODNIEJ

Dzień 1 - 7 V 2014 - Kutaisi - Gori - Atenis Soni (winnice) (nocleg w pensjonacie) Naszą podróż zaczniemy od odwiedzenia rodzinnego miasta Józefa Stalina, miejscowości Gori, gdzie będziemy mieli sposobność odwiedzenia muzeum oraz zobaczenia osławionego wagonu opancerzonego Stalina. Na nocleg udamy się do pensjonatu w miejscowości Atenis Soni, gdzie podczas wieczornej kolacji, będziemy mogli skosztować wina z lokalnych winnic.

Dzień 2 - 8 V 2014 - Atenis Sioni - Upliscyche - Ksani - Mccheta - Sziomgwime - Ananuri (spanie w namiocie) Tego dnia rozpocznie się zasadnicza część naszej wyprawy. Po drodze nad malownicze jezioro Żinawalskie, gdzie spędzimy noc pod namiotami, odwiedzimy Mcchcetę - starożytną stolicę Gruzji wpisaną na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO. Jeśli tego będzie jeszcze mało to popołudniem odwiedzimy starożytny klasztor w amfiteatrze skalnym w miejscowości Sziomgwime.

Dzień 3 - 9V 2014 - Ananuri - Dżwari - Stepancminda - Góra Gergeti - Wąwóz Dariali - Dżuta (spanie w namiocie) Kolejne dni naszej wyprawy, naszpikowane będą drogami terenowymi, dostępnymi jedynie dla samochodów z napędem na cztery koła. Na początek drogą wojenną dotrzemy do miejscowości Stepacminda skąd “zaatakujemy” podjazd do urokliwego kościółka na szczycie, skąd rozpościera się przepiękny widok na panoramę góry Kazbek (5033 mnpm), Następnie dotrzemy do urokliwego Wąwozu Darialskiego skąd skierujemy się na nocleg w górach w okolicy miejscowości Dżuta

Dzień 4 - 10 V 2014 - Dżuta - Ananuri - Chachmati - Szatili (spanie w pensjonacie) Po nocy spędzonej w górach, nadal poruszać się będziemy po górskich trasach Kaukazu Wysokiego. Tego dnia czekać na nas będzie malownicza podróż kanionem niczym z filmu “Władca Pierścieni”, na końcu którego dotrzemy do miejscowości Szatili, gdzie spędzimy uroczą noc w schronisku górskim niedaleko granicy z Czeczenią .

Dzień 5 - 11 V 2014 - Shatili - Muco - Ardoti - Czargali - Żinwali - Achmeta - Telawi - (spanie w namiocie) Kolejny dzień jazdy po górach będzie pełen przepięknych widoków, a w drugiej części dnia wyjedziemy z terenów górskich i skierujemy malownicze tereny wschodniej Gruzji. Po drodze zatrzymamy się nad turkusowym brzegiem sztucznego jeziora Żinwali. Na noc “na dziko” zatrzymamy się w winnicy w okolicach miejscowości Telawi, gdzie będziemy mogli skosztować lokalnego wina - prosto od producenta.

Dzień 6 - 12 V 2014 - Telawi - Gremi - Sighnaghi - Szuanta - Sagaredżo - Tbilisi (spanie w hotelu) Przedostatni dzień naszej wyprawy zakończymy w stolicy Gruzji - Tbilisi. Po drodze odwiedzimy miejscowość Szuamta, w której zobaczymy zespół kościołów pochodzących z V-VII wne., a urokliwej miejscowości Sighnaghi zatrzymamy się na lunch. Na koniec dnia zapraszamy na wieczorne zwiedzanie Tbilisi, gdzie zatrzymamy się w pensjonacie.

Dzień 7 - 13 V 2014 - Tbilisi - Dżwari - Sataplia - Kutaisi (spanie w hotelu) Ostatni dzień naszej wyprawy, spędzimy na zwiedzaniu starożytnych budowli po trasie do Kutaisi. Mnogość zabytków i unikalnych elementów architektury, na pewno zaciekawią każdego uczestnika wyprawy, zwłaszcza, że obecni podczas całego wyjazdu przewodnicy, posiadają potężną wiedzę na temat odwiedzanych miejsc, a sposób przekazywanych przez nich informacji na długo utkwi w pamięci słuchaczy.

Dzień 8 - 14 V 2014 - transfer na lotnisko w Kutaisi - ZAKOŃCZENIE WYPRAWY

I. Cennik dla osób NIE posiadających własnego auta za tydzień:

3000 pln za osobę w samochodzie organizatora (1 miejsce w samochodzie 4-ro osobowym)
3500 pln za osobę w samochodzie organizatora (1 miejsce w samochodzie 3 osobowym)
4000 pln za osobę w samochodzie organizatora (1 miejsce w samochodzie 2-u osobowym)
W ramach opłaty, uczestnicy otrzymują:
- wynajem samochodu terenowego
- paliwo
- uczestnictwo w przygotowanej i prowadzonej wyprawie
- szkolenie z jazdy w terenie
- pomoc techniczną podczas trwania wyprawy
- pamiątkowe gadżety
- możliwość kierowania samochodem pod okiem instruktora
- sprzęt campingowy na czas wyprawy
- 4 noclegi w hotelach/pensjonatach wraz z wyżywieniem (obiadokolacja, śniadanie)

Wpisowe, NIE obejmuje:
- ubezpieczenia
- dojazdu/dolotu do miejsca zbiórki
- wyżywienia poza wliczonymi we wpisowym
REZERWACJE i pytania: Przemysław Niemyjski, tel. 888 77 88 99, email: przemek@actifun.pl

II. Cennik dla osób posiadających własne auto, uczestniczących w wyprawie przez tydzień:

2500 pln za samochód (bez względu na ilość osób w samochodzie) + 500 pln za każdą osobę (obejmuje noclegi w hotelach/campingach)
W ramach opłaty, uczestnicy otrzymują:

- 4 noclegi w hotelach/pensjonatach wraz z wyżywieniem (obia dokolacja, śniadanie) - uczestnictwo w przygotowanej i prowadzonej wyprawie
- pomoc techniczną podczas trwania wyprawy
- pamiątkowe gadżety
Wpisowe, NIE obejmuje:
- ubezpieczenia
- paliwa
- dojazdu do miejsca zbiórki
- kosztów związanych z wizą rosyjską.
REZERWACJE i pytania: Przemysław Niemyjski, tel. 888 77 88 99, email: przemek@actifun.pl

III. Cennik dla osób posiadających własne auto, uczestniczących w wyprawie przez dwa tygodnie:

3000 pln za samochód (bez względu na ilość osób w samochodzie) + 1000 pln za każdą osobę (obejmuje noclegi w hotelach/campingach)
W ramach opłaty, uczestnicy otrzymują:
- 4 noclegi w hotelach/pensjonatach wraz z wyżywieniem (obiadokolacja, śniadanie)
- uczestnictwo w przygotowanej i prowadzonej wyprawie
- pomoc techniczną podczas trwania wyprawy
- pamiątkowe gadżety
Wpisowe, NIE obejmuje:
- ubezpieczenia
- paliwa
- dojazdu do miejsca zbiórki
- kosztów związanych z wizą rosyjską
REZERWACJE i pytania: Przemysław Niemyjski, tel. 888 77 88 99, email: przemek@actifun.pl

archiwum

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright by kaukaz.pl