zdjęcia i fotografie góry Kaukaz, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, turystyka, podróże, wyprawy, gospodarka, bezpieczeństwo, zabytki, zwiedzanie, trekking, Morze Czarne, wybrzeże, Tbilisi, Batumi, Mccheta, Kazbek, Kazbegi, Wardzia
Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja Terenówkš przez ćwierć œwiata. Iran - Azerbejdzan - Gruzja
strona główna strzalka AKTUALNOŚCI

-- Gruzja na Chłodnej!

Gruzja na Chłodnej!

W pierwszy czwartek grudnia warszawski klub na Chłodnej ciepło powita miłośników Gruzji... Na wszystkich gości czekają slajdy z karkołomnej wyprawy rowerem na Kaukaz, opowieści podróżnicze oraz współczesny teatr gruziński w reżyserii Laszy Gogniaszwilego.

Wieczór organizuje para studentów - Natalia Oniśk i Andrzej Woźniak z Uniwersytetu Warszawskiego. Prezentowane materiały przywieźli z tegorocznej podroży na Kaukaz.

Impreza rusza o 17.00 pokazem slajdów z wyprawy przez Gruzję, Armenię i Azerbejdżan. Kolejny punkt programu rozpoczyna się o 18.30. Będzie to projekcja jednego ze spektakli reżysera Laszy Gogniaszwilego, który przyjechał do Polski by przybliżyć Polakom dzisiejszy teatr gruziński. Organizatorzy zapraszają do poznania Laszy, który jest niezwykle charyzmatyczną postacią i przesympatycznym człowiekiem.

slajdy z Gruzji
Rower z Polski na kaukaskich bezdrożach...

Lasha Gogniaszwili - gruziński reżyser teatralny, mieszka Tbilisi, pracuje w teatrze od 12 lat. Skończył wydział aktorski i reżyserii teatralnej w Tbilisi, pracował w wielu teatrach stolicy Gruzji. Obecnie związany z teatrem kameralnym "Teatr na Atoneli". W 1995 roku założył teatr dzieci "Teatral", gdzie wciąż pracuje jako reżyser. Z grupą aktorską, w której znajdują się i dzieci, i dorośli wystawia autorów gruzińskich, klasykę teatru europejskiego, współczesną dramaturgię, jak również spektakle autorskie (spektakl o wydarzeniach w Biesłanie, w którym aktorami są rówieśnicy ofiar). Zagrał w ponad 15 przedstawieniach różnych reżyserów, brał udział w międzynarodowych projektach i festiwalach teatralnych, wyreżyserował ponad 19 własnych projektów.

archiwum

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright by kaukaz.pl