zdjęcia i fotografie góry Kaukaz, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, turystyka, podróże, wyprawy, gospodarka, bezpieczeństwo, zabytki, zwiedzanie, trekking, Morze Czarne, wybrzeże, Tbilisi, Batumi, Mccheta, Kazbek, Kazbegi, Wardzia

Armenia - Ambasada RP romb

Ambasada RP w Erewanie

Podczas pobytu w Armenii może zdarzyć się potrzeba skorzystania z pomocy polskiej ambasady, dlatego warto stale mieć przy sobie poniższe dane kontaktowe. Pamiętajmy jednak, aby w angażowaniu polskiej placówki kierować się zdrowym rozsądkiem i nie zgłaszać się z problemami, które sami możemy rozwiązać.

Częstym problemem turystów jest brak lub niedostateczna ilość gotówki na skutek kradzieży portfela czy też znacznych nie przewidzianych wydatków rujnujących budżet wyjazdu. Jeśli jednak w tej wyjątkowej sytuacji jesteśmy w stanie samodzielnie nawiązać łączność z krajem wówczas powinniśmy jak najszybciej zastrzec karty kredytowe, następnie skontaktować się z bliskimi i poprosić ich o przesłanie niezbędnych środków przekazem pieniężnym. W tym celu możemy skorzystać z gęstej sieci usług finansowych, np. Western Union. Tym sposobem szybko i bez zbędnych formalności otrzymamy potrzebną gotówkę. W takich okolicznościach kontakt z ambasadą wydaje się zbędny.

Jeżeli natomiast w wyniku utraty portfela i bagażu jesteśmy bez dachu nad głową i nie mamy możliwości skontaktować się z krajem wtedy placówka umożliwi połączenie z Polską oraz udzieli zasadnej, doraźnej pomocy. Również i w tym przypadku w kwestii dodatkowej gotówki na powrót do domu powinniśmy się zwrócić do bliskich w kraju, chociaż korzystając z technicznego wsparcia ambasady w skontaktowaniu się. Wprawdzie istnieje instytucja pożyczki konsularnej, lecz i tak pieniądze pochodzą od bliskich. Procedura jest dość skomplikowana i pochłania więcej czasu niż przesłanie pieniędzy przekazem - w skrócie: na prośbę osoby w nadzwyczajnej potrzebie ambasada zwraca się do MSZ o utworzenie specjalnego subkonta, na które rodzina wpłaca pieniądze, następnie centrala MSZ przekazuje informację o tym do placówki, która wypłaca je poszkodowanemu. Wniosek z tego taki, że w każdej sytuacji najwłaściwszym adresatem prośby o pożyczkę są bliskie osoby w ojczyźnie a nie ambasada.

Ambasada RP

ul. Hanrapetutyan 44A, Erywań
tel. (00374-10) 54-24-93
fax. (00374-10) 54-24-98
e-mail: polemb@arminco.com

Podyskutuj o tym na FORUM...

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright by kaukaz.pl