zdjęcia i fotografie góry Kaukaz, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, turystyka, podróże, wyprawy, gospodarka, bezpieczeństwo, zabytki, zwiedzanie, trekking, Morze Czarne, wybrzeże, Tbilisi, Batumi, Mccheta, Kazbek, Kazbegi, Wardzia

Armenia - dla kierowców romb

Armenia - dla kierowców

Aby prowadzić samochód w Armenii obcokrajowcy powinni posiadać międzynarodowe prawo jazdy. Armeńskie drogi są w znacznie lepszym stanie niż np. w sąsiedniej Gruzji, choć nawet w Armenii należy liczyć się z gorszą nawierzchnią dróg lokalnych. Powszechnym standardem na armeńskich drogach jest "prawo dżungli" - silniejszy ma rację (i pierwszeństwo). Najsłabszą pozycję mają zatem piesi, którzy nie mogą liczyć na zasadę pierwszeństwa na oznakowanym przejściu.

Zmorą kierowców, zwłaszcza na obcych numerach, są częste kontrole, które wiążą się z wyłudzaniem pieniędzy pod pretekstem rozmaitych opłat czy mandatów za naruszenia przepisów ruchu drogowego (w subiektywnym odczuciu drogówki). Dotkliwość wspomnianych opłat i kontroli może odebrać przyjemność podróżowania po Armenii autem, choćby nawet wynajętym na miejscu.

Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność po zmroku, ze względu na auta bez włączonych świateł i domowe zwierzęta poruszające się po drogach (świnie, owce, krowy).

Podyskutuj o tym na FORUM...

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright by kaukaz.pl