zdjęcia i fotografie góry Kaukaz, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, turystyka, podróże, wyprawy, gospodarka, bezpieczeństwo, zabytki, zwiedzanie, trekking, Morze Czarne, wybrzeże, Tbilisi, Batumi, Mccheta, Kazbek, Kazbegi, Wardzia

Gruzja - informacje dla kierowców romb

Gruzja - dla kierowców

Obcokrajowcy powinni posiadać międzynarodowe prawo jazdy. Obowiązkiem jest ubezpieczenie OC, czyli tzw. zielona karta. Niestety żadne z gruzińskich towarzystw nie współpracuje z firmami polskimi.

Przepisy pozwalają rozwinąć prędkość 60km/h w terenie zabudowanym i 90km/h w niezabudowanym.

Od kilku lat w Gruzji są intensywnie remontowane drogi, ale ogromne zaszłości powodują, że przeciętna droga gruzińska jest w złym stanie, zwłaszcza na prowincji.

Wyzwaniem dla zmotoryzowanych turystów jest niezadowalające oznakowanie dróg publicznych. Lepiej wystrzegać się jazdy po zmierzchu.

Zarówno dniem, jak i nocą należy mieć na uwadze ignorowanie przepisów ruchu drogowego przez kierowców i pieszych. Przejazdy na czerwonym świetle, wymuszanie pierwszeństwa, przechodzenie całych grup pieszych w niedozwolonych miejscach to sytuacje nadal spotykane na gruzińskich drogach.

Co ciekawe, jednym z sukcesów ekipy reformatorów Saakaszwilego jest całkowite wyeliminowanie korupcji w szeregach policji drogowej. Nie dość, że dziś policjanci nie wlepiają fikcyjnych mandatów to nawet karzą za próbę ich skorumpowania! Metody eliminacji korupcji były drastyczne, ale okazały się nadzwyczaj skuteczne.

Wynajem auta w Gruzji. Rezerwuj samochód w Tbilisi!

Podyskutuj o tym na FORUM...

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright by kaukaz.pl