zdjęcia i fotografie góry Kaukaz, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, turystyka, podróże, wyprawy, gospodarka, bezpieczeństwo, zabytki, zwiedzanie, trekking, Morze Czarne, wybrzeże, Tbilisi, Batumi, Mccheta, Kazbek, Kazbegi, Wardzia
strona główna strzalka o nas strzalka Marta Tymoszuk

Marta Tymoszuk ---

Moja kaukaska przygoda rozpoczęła się w 2002 roku. Byłam wówczas studentką historii sztuki na UKSW i cały mój świat kręcił się wokół zabytków. I wtedy pojawił się pomysł wyjazdu do Gruzji. Wraz z koleżanką zamierzałyśmy badać sztukę gruzińską, dzięki której zafascynowałam się tym niezwykłym krajem. Wspaniałe dzieła architektury stały się pretekstem by dotrzeć do najpiękniejszych zakątków Gruzji, spędzić wiele godzin na dyskusjach o sztuce, historii czy przyrodzie a wreszcie by poznać tamtejsze zwyczaje i tradycje. Poprzez kontakt z ludźmi kraj ten stał się dla mnie bardzo bliski. Nie jest już on jakimś odległym punktem na mapie, ale miejscem, do którego zawsze będę wracała z wielką radością.

Z tej niezwykłej fascynacji zrodził się w końcu pomysł stworzenia portalu internetowego. Mam nadzieję, że zainspiruje on Was do wielu niezapomnianych wypraw na Kaukaz.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright by kaukaz.pl